| Gillies_Andreea_1995 a întrebat:

uitati am router acasa, dar nu stiu de ce nu merge pe tableta, pe telefon merge sa ma conestez, pe tableta, de 2 zile, imi scrie : "S-a evitat o conexiune de internet slaba ", ce pot sa fac, am repornit tableta de multe ori, am oprit si pornit Wi-fi-ul si routerul nu stiu ce sa ma fac, please help me! dau funda :*

7 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Se poate incerca schimbarea canalului de la router. Am si eu o tableta care mrge mai slab si dupa ce am schimbat canalul a mers mai bine dar nu excelent.

| Gillies_Andreea_1995 explică (pentru halogen001):

Am incercat, nu merge... pe telefon merge ...trebuie sa resetez tableta.dar nu vreau.voi pierde progresele la jocuri. crying((((

| halogen001 a răspuns (pentru Gillies_Andreea_1995):

Uneori merge sa opresti si sa pornesti WiFi-ul de la tableta si o ia din loc, poate un restart la tableta. Pentru jocuri poate e un program de backup.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Am citit din nou intrebarea si vad ca ai incercat restart si pornit oprit WiFi sad

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Pentru resetare, inainte de resetare e ceva in meniul android de genul copiere de rezerva a datelor pentru aplicatii, parole wifi si alte setari, fie pe un card de memorie, fie pe un server google sau cloud (oricum nu merge salvare pe net daca nu merge netul), insa nu stiu daca salveaza toate datele jocului, plus ca la restabilirea datelor poate restabileste si blocarea internetului. Daca salvarea datelor se face in memoria interna, atunci trebuie copiate din memoria interna pe un card sau in calculator prin cablu USB - la resetare se sterge memoria interna deci s-ar sterge si datele salvate.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Poate merge sa elimini reteaua ta de net din meniul WiFi de pe tableta si sa o gaseasca din nou, introduci parola si poate merge.
Sau sa schimbi numele retelei si parola si sa incerci din nou conectarea.

| danutzu96 a răspuns:

Uita-te in router daca ai bifat la modul criptari TKIP+AES. Unele dispozitive nu vor sa se conecteze daca ai bifat doar AES.