| butterflyone a întrebat:

Bună,
Vă cer ajutorul în legătură cu o nelămurire de a mea. Am un blog de o lună şi ceva la care am strâns peste 1.000 de vizualizări, e făcut pe blogspot. Însă a început să mă intereseze wordpress-ul. Aşadar, întrebarea mea este: e mai ok wordpress-ul decât blogspot-ul? Ce aţi alege? Ce beneficii are unul faţă de celălalt?
Şi din caz că e mai ok wordpress-ul, cum pot să îmi mut blogul pe cealaltă platformă? În setările de pe blog am găsit exportă sau importă blogul, am dat pe exportă şi mi s-a descărcat blogul tip fişier. Ce ar trebui să fac, din caz că mă hotărăsc să-l mut? Râmân pozele, datele, vizualizările, comentariile, articolele?
Vă mulţumesc, dau fundă + vot la toate răspunsurile.

Răspuns Câştigător
| vampir004 a răspuns:

Pai, este mai bun wordpress-ul dar pentru tine este mai bun blogspot este si mult mai usor de folosit, si poti mai tarziu sa-ti pui blogul pe wordpress

1 răspuns:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu zic să rămâi pe blogspot deocamndată.
Pe curând!