| mellamihaela a întrebat:

vreau sa dezistalez windows 7 si sa-l instalez pe cel 8, dar nu stiu cum sa dezinstalez windows 7, ma puteti ajuta? ....multumesc :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie dezinstalat... bagi sd-ul cu win 8 in pc, dupa care dai restart. cand se porneste, intri in meniul de boot-are si instalezi windows 8 (de preferat formatezi si partitiile)
Windowsul 7 o sa se inlocuiasca automat cu 8...

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Un sistem de operare nu se dezinstaleaza! Apoi, prima data formatezi partitia de Windows cu un utilitar, dupa care te apuci si instalezi Windows!
http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar bagi dvd-ul cu 8 in calculator si il instalezi