| qbatique a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un Laptop Lenovo G50-80 cu urmatoarele specificati: i7-5500U max 3GHz, 4GB ram, HDD 1TB 5400RPM, placa video AMD Radeon R5 M330 2GB. Ii nou nout la 2299 lei. Ce parere aveti? Merita sa il cumpar la banii acestia? Sau sa mai ma uit dupa altele si daca se poate si cateva pareri. Imi primul meu laptop pe care il achizitionez si vreau mai multe detalii. Asa ma pricep la PC, dar niciodata ii rau sa ceri un sfat in plus. Dau funda!

2 răspunsuri:
| Maj3stic a răspuns:

Si eu am vrut sa il cumpar ibsa Lenovo nu prea imi insipra incredere o sa merg tit pe un Asus i5 sau mai strang pentru i7

| Alternocrazy a răspuns:

Asa si asa. Singurul lucru bun din acest laptop e procesorul. In rest e trash. 4 gb ram in zilele noastre abia iti ajung pe windows. Daca vrei sa-l folosesti pentru linux atunci poti sa til cumperi. Iar de placa video, mai bine tac, maxim un gta 4 la mediu o sa poti juca. Raportul pret - calitate, e bunisor. Deci ce ti-as recomanda eu: mai strange bani si ia-ti un laptop mai scump, dar care sa nu regreti ca l-ai cumparat.