Întrebare recomandată | ALEXCIVE a întrebat:

Buna

Vreau sa imi achizitionez un PC care va fi folosit pentru productie muzicala. As vrea sa stiu ce configurari mi-ati recomanda (cei care stiu)! Cata memorie ram, procesor, placa video etc...
Mentionez ca am un buget de maxim 1400 Ron!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Prin productie muzicala sper ca nu te referi si la inregistrari realizate direct in pc. pentru asta ai studio. Cel putin eu asa inteleg. Daca nu e ok, raspunzi. (ce am pus eu e ok daca vrei sa faci muzica cu diferite programe, gen flstudio), dar depinde. Marea modificare ar fi placa de sunet daca vrei mai mult, si scazut de la altceva.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/769948/ + http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/
De placa video nu o sa ai nevoie(ai integrata).

| ALEXCIVE explică (pentru sltlp):

In legatura cu Procesor Intel Core i3 4130 3. 4GHz!
Vreau sa stiu e mai bun ca un dual core de 3. 4GHz?

Inca ceva Procesor Intel Core i3 4130 3. 4GHz e si e un dual core? in total 6.8?

Răspuns utilizator avertizat