| Melinda1219 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi cumpar un laptop HP, dar la una dintre caracteristici scrie " modem:nu". Ce inseamna asta? Nu ma pot conecta la internet prin modem?

8 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Modem-ul este pentru conexiunile de linie telefonica vechi (de 56 kbps). cu el puteai sa te conectezi la internet sau sa vorbesti la telefon cu laptopul prin linia telefonica, nu are treaba cu modem-urile externe.

Răspuns utilizator avertizat
| John1973 a răspuns:

De fapt nu are modem inclus. Dar il poti cumpara http://bit.ly/1xtaxqr

| tibyramos a răspuns:

Eu cred ca se refera la faptul ca nu este inclus modemul(ar fi prea rudimentar laptopul sa nu se poata conecta la modem)... posteaza aici link-ul sa vad

| Melinda1219 explică (pentru tibyramos):

Http://www.itgalaxy.ro/......43906.html asta e laptopul, dar eu gasisem caracteristicile pe un alt site pe care nu il mai gasesc acum

| firstboy a răspuns (pentru Melinda1219):

Da aici nu mai scrie asa ceva, dar iti recomand sa cauti acest tip de laptop pe un site mai relevant precum domo sau altex, sunt mai de incredere si nu strica sa incerci, cat despre modem se referea ca nu e inclus nici de cum ca nu are conectivitate la internet dar cum am zis incearca la domo sau altex.

| tibyramos a răspuns (pentru Melinda1219):

E fain laptop-ul(iar raportul calitate pret e destul de bun)....si cum ti s-a mai spus conectarea prin modem sau ce vrei tu nu e o problema