| Ana00005 a întrebat:

Vreau sa imi iau o consola ps4 si ma intrebam daca jocurile de pe ps3 merg si pe ps4. Daca da, e la fel si la xbox 360 si xbox one?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu si Nu. Nici una nu este compatibila cu jocurile din generatia anterioara(vroia Sony sa lanseze un serviciu, dar aparent mai dureaza).

5 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Iti recomand xbox one, ai mai multe jocuri fata de ps4.
Si nu. din pacate nu merge de la ps3 la ps4. E ca si cum ai incerca sa bagi benzina pe o masina diesel laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Nu poti folosi jocurile de la ps 3. Ca doar nu? trebuie sa faca si ei bani din ceva. http://bit.ly/1r3TW7i

| sheamus12 a răspuns:

Nu nu merg.

| Anonym985544 a răspuns:

Nici una nu e compatibila cu jocurile de pe consolele vechi. Daca te intereseaza iti recomand Xbox ONE pentru ca controllerul e mult mai confortabil si mai bun. Stiu ca PS 4 e practic SUPERIOR in termeni de hardware dar nu e o mare diferenta si cred ca poti traii cu 1080P upscaled nu native.