| Bubico008 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi iau placa video pentru Fifa 15. Placa este Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 750. Intrebarea este umatoarea : procesorul AMD Athlon (tm) II X2 250 Processor (2 CPUs), 3. 0GHz este compatibil cu placa? Si ce se intampla daca nu este compatibil. DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Placa este compatibila dar o sa fie limitata de procesor. Cauta sa schimbi si procesorul cu un AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3. 40GHz

| Bubico008 explică (pentru Intruder19):

Si cat costa?

| Bubico008 explică (pentru Intruder19):

Procesor AMD Athlon X4 860k, 3700MHz, 4MB, socket FM2+, Box
acesta este bun?

| Bubico008 explică (pentru Intruder19):

Dar aceasta Procesor AMD FX X4 4300, 3800MHz, 4MB, socket AM3+

| Intruder19 a răspuns (pentru Bubico008):

Tu ai AM3 pe placa de baza. Nici un procesor din astea doua nu o sa mearga. Verifica pe site-ul placii de baza procesoarele suportate si cauta unul daca vrei gaming. Phenon-ul recomandat de mine ar fi cea mai buna varianta dar conteaza daca este suportat de placa de baza.