| Dinco_Cezar_1998 a întrebat:

Buna,vreau sa imi iau un procesor amd fx 8320 si am placa de basa nVIDIA gt 630 2 gb ddr3 si nu stiu ce placa de baza sa imi iau,va rog sa lasati un raspuns ceva daca nu deranjez, daca aveti nevoie de alte informatii spuneti-mi ca o sa le dau, multumesc

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nvidia gt630=placa video. Si inca una slaba. Dai banii aiurea pe fx 8320. Fie ca iei procesor de 200 lei, tot atat de prost o sa iti mearga jocurile, pentru ca desigur, nu ai ales echilibrat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nvidia gt 630 este placa video nu placa de baza. Du-te la start si la run acolo scrie dxdiag si vezi e placa de baza ai.