| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi pun si eu windows 8, vreau sa stiu si eu daca sunt drivere pentru acest windows,
Am o placa de baza Asus p5kpl/1600 si am intrat pe siteul lor dar nu scria nimica de windows 8 la sectiunea drivere, la placa video am gasit driver

3 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Mie imi place mult windows 8, mai ales ca am gasit foarte multe tutoriale pe www.aboutwin8.info ar trebui sa te uiti si tu poate gasesti rezolvarea :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista drivere pentru win8, iar cele care sunt incluse in el, nu sunt suficiente pentru anumite configuratii hardware.
Win8 e incompatibil cu destule programe si jocuri, deci n-are rost sa te complici deocamdata cu el.

| cretusebi15 a răspuns:

An Windows 8 poti pune drivere care merg si pe 7 Pentru ca Windows 8 e windows 7 cu interfata UI.