| yyyyy a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o imprimanta si nu stiu de care. Am auzit ca nu toate imprimantele merg la orice calculator, de exemplu unele nu merg cu win 7. Eu am laptop si am win 7. Am inteles ca trebuie sa cumpar un cablu usb separat pentru a face conexiunea intre pc si imprimanta. Si sa zic ca am facut conexiunea intre pc si imprimanta, mai trebuie sa fac niste setari? Iar cand se termina cartusul ala cum il schimb? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LilGh0st a răspuns:

Cam toate imprimantele merg pe Win7.
Eu iti recomand sa-ti iei o imprimanta laser. Consuma mult mai putina cerneala, acopera mai bine ceea ce trebuie si iesi mai ieftin in timp. Nu iti lua color, pentru cateva referate sau pagini scoase de pe net, iti ajunge alb negru, daca iti iei color, o sa ai probleme.

| yyyyy explică (pentru LilGh0st):

Ce fel de probleme? Oricum vreau sa imi iau color.

| LilGh0st a răspuns (pentru yyyyy):

Cat de des vrei sa scoti color la imprimanta? Daca vrei sa faci asta doar de joaca, nu-ti lua color. Ia-ti o imprimanta alb-negru dar laser. Nu merita sa-ti iei color doar ca sa ai. Daca chiar ti-ar folosi in scopuri utile, atunci tot una laser iti recomand. E mai scumpa, intr-adevar, dar in timp isi merita banii. Cu o imprimanta laser o sa vizitezi mai rar magazinele de cartuse si service-urile. Dar in primul rand conteaza pentru ce anume vrei s-o folosesti.

| iInfinityDarkness a răspuns (pentru LilGh0st):

Ca să știi, imprimantele de tip laser nu funcționează pe bază de cerneală, ci pe baza unei pudre (toner).

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imprimantele merg la orice Windows mai putin Windows 8 dar s-ar putea ca unele sa mearga si la el. Eu iti recomand o imprimanta cu cartuse resetabile. E mai scumpa la pornire ( cumparare) dar te costa enorm de ieftin pe parcurs: http://www.cartuseria.ro/......alate.html

| K0sti a răspuns:

Imprimanta laser! HP sau Canon.