| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Vreau să-mi fac și eu un site ceva unde pot să postez sfaturi utile care i-ar putea ajuta pe oameni. Cum pot face?

17 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Intră pe ucoz și fă-ți acolo că e site gratis.

| IonutCG90 a răspuns:

Bună Neo, sper să nu te supăr cu răspunsul meu... dar nu crezi că TPU este suficient cu ale sale aproape 3 milioane întrebări și +10.000.000 răspunsuri? Te crezi mai bună? Nu neg c-ai fi mai bună dar gândește-te la faptul că romanii chiar cu puțin timp înăinte să se destrame marele lor imperiu mergeau pe teoria "dezbină și cucerește" cred că este încețoșant să caute un om un răspuns pe 500.000 site-uri GOOGLE când poate să găsescă 10-50 utile pe un singur site happy Doar spun... nu este o idee rea dar cred că ai fii mult mai utilă aici. Doar o părere.

| Neo12 a răspuns (pentru IonutCG90):

Bună!
Sincer, ajut și aici cât pot. Acolo vreau să postez lucruri care le-ar ajuta pe gospodine, copii..nu neapărat să port conversații acolo cu ei. Nu să fie ceva gen întrebare-răspuns. Să fie un blog aș putea spune.

| IonutCG90 a răspuns (pentru Neo12):

Da, un blog este o bună idee cred. Vorba celor de mai sushappy

| Neo12 a răspuns (pentru IonutCG90):

Am înțeles

| IonutCG90 a răspuns (pentru Neo12):

Foarte frumos. big grin și eu fac acum o plăcintă de vișine, sper să-mi iasă, e prima oară când fac plăcintă tongue.

| Neo12 a răspuns (pentru IonutCG90):

Eu astăzi am făcut pizza.
Alaltăieri am făcut prăjitură cu zmeură, nectarine și altele.

| IonutCG90 a răspuns (pentru Neo12):

Ce frumos, și eu am făcut plăcinta, nu a ieșit cine știe ce la final ca aspect... dar la gust a ieșit fix ca cele cumpărate(având în vedere faptul că e prima mea plăcintă cu vișine) cred că e un lucru pozitiv. Ai aici pozele:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......1855_o.jpg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......7230_o.jpg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......2991_n.jpg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......8799_o.jpg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......5760_n.jpg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......9920_n.jpg

Am avut o problemă, am uitat să pun gălbenuș de ou peste înăinte s-o bag în tavă și plus că in mod normal trebuia s-o tin la 160 grade timp de 45 minute, eu am ținut cam 2 ore și tot abia abia s-a făcut happy e crocanta, e foarte bine făcută dar ți-am zis aspectul lasă de dorit si timpul a trecut mai mult decât s-a crezut inițial tongue

| IonutCG90 a răspuns (pentru Neo12):

Wow, superbehappy si frigaruile si torturile si fripturile cu cartofi. friptura cu cartofi facusem si eu aproape identica cu cea a ta happy. Da-mi voie sa te felicit, e inca un wow, la varsta ta sa faci asa ceva... una la 1 milion happy. rose--

| Neo12 a răspuns (pentru IonutCG90):

Mulțumesc frumos.
Și pe tine te felicit având în vedere că ești băiat și gătești (cică cei mai buni bucătari sunt bărbații).

| IonutCG90 a răspuns (pentru Neo12):

Cu plăcere, mersi și eu.(Este adevărat dar sunt mult mai rari, tot femeia este la putere în arta culinarăhappy}. De fapt nu cred că mai există diferențe, eu de exemplu nu-s deloc gurmand, gătesc din nevoie și da, este și o plăcere happy

| Neo12 a răspuns (pentru IonutCG90):

Te înțeleg. Este bine oricum, te ajută mult.

| Silvia93 a răspuns:

Incearca un blog inainte sau scrie notes pe facebook big grin

| Anonimsilver a răspuns:

Site ai putea sa iti faci dar te va costa o gramada de bani, ADEVARATI! Mai bine iti faci un blog, e o varianta mai buna, si eu am un blog si poti avea mai mult succes, eu iti recomand sa iti faci blog pe www.blogger.ro, iti creezi un cont de google si apoi iti faci blogul, e chiar foarte usor, ai mai putea sa folosesti si wordpress dar cu blogger e mult mai usor. Funda?

| Anonimsilver a răspuns (pentru Anonimsilver):

Apropo, blogger.ro nu merge, incearca www.blogger.com

| katea2 a răspuns:

Incearca sa iti faci un cont pe ask.fm,si acolo sa dai sfaturi )