| Abruzzi a întrebat:

Vreau sa-mi iau un pc nou si il vreau pentru jocuri gen Battlefield 3, call of duty mw3 etc. Vreau sa va intreb daca pc asta e bun pentru ce vreau eu Procesor

Model Procesor:

AMD Athlon II X2 260

Frecventa procesor (MHz):

Dimensiune Cache procesor (KB):

Placa de baza

Sunet integrat:

VIA® VT1705

Sloturi:

1 x PCI Express x16
1 x PCI Express x1
2 x PCI

Retea integrata:

Realtek PHY RTL8201EL

Chipset:

Nforce 630A
Memorie

Capacitate (MB):

Tip RAM:

DDR3

Frecventa memorie (MHz):

Dual Chanel:

Da
Unitati de stocare/optice

Capacitate HDD (GB):

Interfata HDD:

SATA

Unitate optica

DVD+/-RW
Video

Capacitate memorie video (MB):

Model placa video:

ATI Radeon HD 5450
Periferice

Mouse:

Mouse optic Serioux Trakker

Tastatura:

Tastatura multimedia Serioux
Altele

Tip sistem:

Gaming

Carcasa:

Middletower

Putere sursa (W):

Porturi:

2 x PS2
1 x VGA
1 x RJ-45
4 x USB 2.0
Audio

Răspuns Câştigător
| 3aru a răspuns:

In primul rand pentru sistemul tau are trebui o susa buna de min 500w( de ex: http://www.mediadot.ro/surse/sursa-corsair-builder-series-cx500w-v2) incearca varianta Intel, un procesor de la Intel gen i3 sau i5( in functie de buget), depinde daca vrei sa mai faci si altceva pe langa jocuri, gen editare video sau altcevaa poti sa mai pui inca 4 gb de ram, placa video este destul de slabuta, incearca un HD 6790(http://www.mediadot.ro/......b-ddr5-v2) astept intrebari.

1 răspuns:
| BLKZ a răspuns:

Nu-ti lua sisteme gata facute, sunt bani aruncati pe geam. Cel mai bine e sa ceri sfaturi pe www.mygarage.ro, baietii de acolo iti vor recomanda cel mai bun sistem performanta/pret.