anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi pun net pe laptop de la rcs-rds si am vazut ca ar costa in jur de 30lei/ luna. Eu nu am abonament la cablu la ei si am inteles ca in aceasta situatie nu mai primesc modem ci trebuie sa-l platesc. Pentru cei care cunosc cat ar trebui sa platesc pentru modem?
Dau funda si astept si pareri despre optiunea mea

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am internet de la RDS si este direct la cablu. Intr-adevar, costa 29 lei. Despre modem, http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/mobil

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da stiu, am cautat si eu pe site-ul asta dar nu scrie cat platesti daca n-ai cablu la ei. Tu platesti 29 de lei pentru cablu nu? Si la internet cat platesti ca nu prea am inteles ce ai vrut sa zici.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Platesc abonamentul (numai) pentru internet 29 lei. Si cablul este bagat direct in PC. Asa mi l-au pus, nici nu m-au intrebat daca vreau altceva. E drept, nici nu m-as fi priceput, am acceptat ce mi-au dat.
Altceva este cablul TV, nu la ala m-am referit, scuze pentru confuzie. Si mai au si telefonie...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bun hai ca am inteles, dar eu ma refeream daca ai net cu modem la abonament, dar tu zici ca ai cu cablu. Oricum mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru modem (conditii) ti-am dat link-ul.