| doareusitpu a întrebat:

Buna vreau sa stiu din propile voastre experiente care procesor este mai bun pentru jocuri?,
Intel dual core 2, 6 ghz vs Intel core2 duo 1, 8ghz
au acelasi fsb si memoria cache
funda! cine imi dau un raspuns bun

Răspuns Câştigător
| Agent47 a răspuns:

Intel dual core zic, cunosc bine ambele procesoare dar intre modelele pe care le-ai scris eu pe acela l-as pune. Dece :
- exista intre ele o diferenta mare 0.8 GHz!
- ambele sunt procesoare dual core si chiar daca al doi-lea procesor e mai bun daca ar fi la egalitate e totusi o diferenta mare si au acelasi cache

7 răspunsuri:
| Vendetta47 a răspuns:

Intel Dual Core e mai bun.

| AHappyDay a răspuns:

Intel dual core 2, 6 ghz

| JustM3JustABoy a răspuns:

Dual core ai ai mai mare frecventa! tu nu gandesti deloc ai 800mhz in plus si in plus au acelasi fsb si cache rolling on the floor)

| doareusitpu explică (pentru JustM3JustABoy):

Bineinteles am inteles dar privind istoria celor doua, core2 duo este mai performant(in general)

| JustM3JustABoy a răspuns (pentru doareusitpu):

Cu ce? Diferenta dintre core 2 duo si dual core stii care este? rolling on the floor Dual core sunt procesoare cu pini pe cand la core 2 duo pini sunt pe placa de baza, auzi si tu istoria rolling on the floor

| DropsOfLove a răspuns:

Intel dual core cu siguranta!

| Neilush a răspuns:

Cel mai bun este Intel dual core 2, 6 ghz pentru ca sunt doua nuclee pe langa in core.Asta inseamna ca dual este de dua ori mai mult iar Intel este numai odata.