| anonim_4396 a întrebat:

Buna
vreau si eu niste nume de telefoane cu touchscreen capacitiv
si unele cu touch si qwerty(precizati tipul ecranului
merciiii:*

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Afisajele cu touchscreen capacitiv sunt mai intalnite la telefoane care au si stilus (creionas), deoarece nu simt atingerea si schimbarea campului electrostatic din zona atingerii si daca ai mainile ude sau porti manusi, s-ar putea sa "simta" prea mult sau deloc. Astea cred ca au toate touch capacitiv: http://goo.gl/HGyhp iar astea au tastatura qwerty (pe ecran sau pe tastatura): http://goo.gl/Myir2. Sunt sortate dupa popularitate. Daca vrei telefon, iti recomand un smartphone cu sistem de operare Android (de evitat Nokia si HTC), cum ar fi Samsung. Ecranul tactil este foarte bun la Samsung, Nokia, LG si HTC.
Succes;)

1 răspuns:
| Vero1996 a răspuns:

Nu stiu tipul ecranului dar un telefon touchscreen + qwerty este Samsung Delphi si este foarte bun. Cu touchul umblii usor fara probleme. SI tastatura qwerty e buna dar e mai greu sa te obisnuiesti la inceput dar e buna. Iti recomand telefonul. Ti-l recomand pentru ca am si eu din ala si ma descurc ft bine cu el si nici nu e scump. Doar 500 lei noi. happy Sper ca te-am ajutat. Fundita?big grin