| anonim_4396 a întrebat:

Windows alert ma avertizeaza ca as avea troieni.Am scanat tot sistemul si cu antivirusul(Avast) si cu BitDefender si cu Malwarebytes si nu au gasit absolut nimic.Mentionez ca atunci cand m-au avertizat ca am toieni am schimbat antivirusul din Avira in Avast crezand ca poate antivirusul nu e bun...
Ce pot sa fac, oare chiar exista niste troieni care nu sunt gasiti de antivirus?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Inseamna ca nu exista infectie in calculator.
BitDefender, Avast..., stiu ca scaneaza traficul HTTP. E posibil ca intrand pe un site mai nesigur, antivirusul te avertizeaza ca pagina respectiva include un script identificat ca un 'cal troian'.

Totul este in regula atat timp cat performanta si stabilitatea sistemului de operare nu iti este afectata de acest microb.

| Jony123 a răspuns:

Avira era foarte bun... Iar virusi nu ai, s-ar putea sa fi intrat pe o pagina de net si sa fie infectata, daca tu vezi ca sistemul de operare mege bine atunci nu este nici o problema... Da si tu fundita si daca mai ai probleme da-mi un mesaj pe privat

| FURNICA a răspuns:

Probabil ca anti virusul nu ii gaseste..., eu iti recomand Norton Anti virus. E foarte bun, e recomandat de romtelecom big grin, bafta, funditasad?