| BarbuMaria23 a întrebat:

Bună ziua! Am achiziționat o imprimantă Canon TR4550 wireless pe care nu o pot instala pe laptop îmi spune că nu poate fi găsită ce pot face?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai, omprimanta trebuie sa fie pornita si gata de tiparire.
In acel momet, numele imprimantei trebuie sa apara pe lista wi-fi si se poate seta la "imprimante" ca ceea de baza (sau se poate alege de pe lista, la tiparire).
Daca nu apare pe lista wi-fi, atunci citeste atentmanualul imprimantei (se poate descarca de pe site-ul producatorului, dupa model).

| sierra1 a răspuns:

Nu ți-a dat și un cd cu softul de instalare?

| carevaescu a răspuns (pentru sierra1):

Nu prea se mai dau cd-uri

| sierra1 a răspuns:

Pe ce windows?

| BarbuMaria23 explică (pentru sierra1):

Windows 11

| sierra1 a răspuns (pentru BarbuMaria23):

și zici că windows-ul nu o "vede" deloc?

| carevaescu a răspuns:

Gaseste pe siteul Canon driver-ul pentru ea. Instaleaza-l urmand instructiunile.