| Anaa939839393 a întrebat:

Am o imprimantă Canon cu wireless si vreau sa scot ceva de pe laptop dar imi zice ca ii offline imprimanta dar mie imi apare semnul wi-fi pe imprimanta. De ce, cum pot rezolva? mulțumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca laptop-ul si imprimanta sunt conectate prin wi-fi a unui router comun, atunci trebuie sa "adaugi" imprimanta DE RETEA wi-fi, din sectiunea "Imprimante" ("Printers") a laptop-ului.

La fel se procedeaza si in cazul cand ai conectare prin retea cu cablu.

Cablul direct se recunoaste prin conectare directa cu cablu intre laptop si imprimanta (USB sau LPT).

La nevoie se instaleaza si driver-ele imprimantei pe laptop, corespunzatoare sistemului de operaare folosit.

Citeste manualul imprimantei, referitoare la instalare, configurare si folosire!

| darrio2007 a răspuns:

Ai incercat conectarea cu imprimanta?

| Anaa939839393 explică (pentru darrio2007):

Pai asta cum vine? Singurul lucru pe care il fac este ca aleg imprimanta de pe laptop atat

| darrio2007 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Vezi raspunsul lui Bulă.