| Rachieru_Iry_2000 a întrebat:

Am avut laptop-ul la un service pentru instalarea windows-ului, cand l-am luat acesta era in engleza. Am incercat sa ii schimb limba sistemului in romana, dar cand trebuie sa descarc pachetul de date imi spune ca nu sunt conectat la net, desi eu sunt conectat. Din ce cauza? Laptop-ul are Wimdows 10.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iei tu de la 0 si il instalezi din nou.
Din link-ul de mai jos descarci Windows 10:
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

La primul buton albastru iti spune ca ai deja win 10. mai jos un pic este alt buton de unde poti descarca. Il salvezi pe Ecran(desktop) si apoi faci un stick boot-abil cu windowsul ce tocmai l-ai descarcat urmand pasii din video de mai jos:

http://inbuzunar.net/......windows-7/

In video s-a facut stick boot-abil cu 7 dar tu vei urma pasii corect si apoi cand ajungi sa adaugi imaginea cu win 10 o adaugi de pe desktop, unde s-a descarcat. Procedeul este valabil pentru toate windows-urile.
La instalare, trebuie sa ai netul conectat si urmezi pasii de instlare. cand te anunta in ce limba vrei sa se instaleze, alegi Romana si automat se descarca pachetul.

| Rachieru_Iry_2000 explică (pentru anonim_4396):

Si dupa pot instala Windows-ul de cate ori vreau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rachieru_Iry_2000):

Da! Dar nu foarte des pentru ca strici hard disk-ul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rachieru_Iry_2000):

Ai grija sa reinstalezi la pornirea laptopului. Nu unul peste altul. Stii sa instalezi pe curat la pornirea laptopului?

| Rachieru_Iry_2000 explică (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rachieru_Iry_2000):

Chemi pe cineva sa ti-l instaleze. Trebuie sa intri in bios si de acolo sa setezi USB ca boot primary. Apoi salvezi si dai pe F10 si la pornire apesi orice tasta si incepe instalarea. daca ai facut deja stikc-ul boot-abil, cheama pe cineva, ruda, coleg, sa iti instaleze windows-ul.

12 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

De ce nu ti-ai instalat tu acasa? La service iti baga piratate, nu ai ce sa ii faci. Poti risca un activator de windows 10 ca apoi sa ii bagi pach-ul de limba. Dar nu merita sa risti. Lasa-l asa, ca inveti engleza.

| RAY a răspuns:

De ce? ca au oprit sa-si dea uptate ca e piratat de asta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine foloseste Windows ul in romana?
Daca ai o versiune cu licenta nu ar trebui sa ai probleme

| K0sti a răspuns:

Pai in engleza ce are, ti se apleaca?

| CPAElites a răspuns:

Nu sti engleza?
Sa inteleg ca ti-a fost greu sa iei un **** de stic de 8gb + rufus + imagine ISO cu windows 10 in Romana de pe microsoft.com....il instalai in mai putin de 30 minute!

| floryn1993 a răspuns:

Posibil sa fie instalata versiunea doar pentru engleza

| mrchapel a răspuns:

Ai licenta pentru el? Ce versiune de Windows 10? daca este piratat este foarte posibil sa fie blocat Windows Update si atunci nu mai ai ce face.