| ovi8919 a întrebat:

am cumparat de curand un Cd player Philips AZ127/12, si din pacate am vazut dupa ce mi-a sosit coletul ca nu are intrare pentru casti, are doar o intrare audio in pentru rularea muzicii de pe alte dispozitive. As putea converti printr-un adaptor aceasta mufa audio in, intr-o mufa jack pentru casti?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

O alta solutie ar fi daca s-ar putea returna si lua alt model.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

La casti ai iesire, nu intrare...greu cu tehnica!

| halogen001 a răspuns:

Mufa "in" e pentru intrare semnal si e posibil sa nu aiba contacte care se intrerupa semnlul spre difuzoare cand sunt conectate castile. Se poate cumpara si monta intr-un spatiu liber al carcasei o mufa jack care sa preia semnalul de la difuzoare si sa le intrerupa la conectarea castilor. In plus, semnalul de la difuzoare e mai puternic si ar trebui limitat de niste rezistori. Nu e greu de pus, dar nici usor.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

O alta solutie ar fi daca s-ar putea returna si lua alt model.

| ovi8919 explică:

Cred ca pana la urma o sa returnez produsul, multumesc de raspuns