| xtrsm a întrebat:

Salut. De curand am cumparat niste casti de la HyperX care au doar un conector jack 3.5 pentru a putea fi folosit si pentru telefon. Din pacate mufa jack a telefonului meu s-a stricat si nu mai recunoaste orice casca as introduce. Am stat sa ma calmez putin pentru ca mi-am facut niste nervi si m-am gandit sa cumpar un adaptor de la Type-C la Mufa Jack 3.5. Intrebarea mea este, faptul ca folosesc acest adaptor desi am mufa jack in telefon imi va strica in vreun fel calitatea audio?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ce telefon ai tu, totuși (că vrei semnal audio analog pe conectorul usb-c?)