| IUBITORDEANIMALE a întrebat:

Buna ziua! Am in plan sa fac un cadou prietenului meu si am nevoie de niște fotografii cu dimensiunea de 6×6 cm, problema intervine ca nu stiu cum sa aplanez fotografiile in asa fel încât sa îmi dea aceste dimensiuni pe o fotografie de 10×15 sau 9×13. Nu știu cata margine trebuie sa las. Exista vreun program care sa ma ajute sau imi puteți da niște sfaturi? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Deci am înțeles bine.
Photoscape e cel mai simplu, creezi un colaj și ai și margine.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai cam nu poți decât sa reduci dimensiunea...
Ori tu nu vrei mai multe poze pe o 'foaie' și am înțeles eu greșit?!

| IUBITORDEANIMALE explică (pentru Catrice):

Ba da, în principiu imi incap 2 fotografii pe aceeași foaie, dar ma gândesc cata margine sa las, cum sa calculez când așez pozele intr-un program ceva si nu stiu nici ce program sa folosesc

| IUBITORDEANIMALE explică (pentru Catrice):

Mulțumesc mult!

| Catrice a răspuns (pentru IUBITORDEANIMALE):

Deci am înțeles bine.
Photoscape e cel mai simplu, creezi un colaj și ai și margine.