| dof21 a întrebat:

Am laptop mai vechi. Astazi era aprins si cand am vrut sa inserez o cheie usb in el s-a stins si de atunci nu mai pot deloc sa il aprind. Ce s-ar fi putut intampla?

Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Laptop-ul nu are nimic este doar un crash de sistem!
În calcul este o condiţie în cazul în care un program (fie o aplicaţie sau o parte din sistem de operare) Se opreşte îndeplinirea funcţiei sale de aşteptat şi, de asemenea, nu mai răspunde la alte părţi ale sistemului. De multe ori, programul de ofensatoare poate părea pur şi simplu pentru a îngheţa. În cazul în care acest program este o parte critică a sistemului de operare kernel-ului tot calculatorul poate crash!
Dar cauzele acestui fenomen sunt multiple. Cauzele tipice sunt în cazul în care counter program de este setat la o adresă incorectă sau a unei buffer overflow suprascrie o porţiune de cod de program din cauza unei mai devreme bug!
Apasa power apoi tine apasat f8 si restaureaza sistemul!

| dof21 explică:

Nu are treaba asta. Inainte mergea foarte bine. Chiar daca nu suporta cheia USB el tot ar trebui sa se aprinda.

| dof21 explică:

Pai tocmai asta este ca nu se aprinde nici un led. Si totusi pe fir ma curent pentru ca l-am controlat cu un creion de tensuine. Tind sa cred ca s-a defectat sursa si ca nu mai primeste curent. Este un laptop destul de vechi si cred ca m-ar costa mai mult ata ca fata daca as merge la service.

| dof21 explică:

Am rezolvat, acum sa vedeti happy
El se incalzise foarte tare deoarece l-am tinut pe un scaun de musama si nu putea face ventilatia. 2 ore am facut pe draq in 4 sa ii dau de capat si pana la urma am spus sa merg la un prieten care se pricepe mai bine. L-am scos frumos la aer (-27 grade Celsius) si cand am ajuns la el totul mergea. Deci era o supraincalzire.

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| allleeeee a răspuns:

Du-l la un service ceva ...Sa nu te superi pe mine. Dar daca nu ai experienta cel mai bine e sa-l duci undeva.

| cristiancristir a răspuns:

Are beculetele din fata aprinse? Incearca sa scoti baterie si sa o pui la loc.

| YepIsSuspended a răspuns:

Este foarte vechi si nu mai poate suporta usb cred...