| GhiteanuCristian a întrebat:

BUna ziua,

Am o centrala Ariston Microtec T2, miffy 23 si de ceva vreme, cand se stinge flacara nu se opreste si ventilatorul, merge incontinuu, 24/24. Am schimbat si placa electronica, tot la fel. Aveti idee?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce spui dar cred ca este bine. Ventilatorul trebuie sa mai mearga un pic dupa stingerea flacarii pentru a scoate gazele. Oricum, nu ai ce face. Solutia este sa chemi un meserias autorizat, cel ce-ti face garantia la 2 ani!