| 19Mary19 a întrebat:

Am o imprimanta Brother DCP-J100. Pana acum nu am avut nicio problema de imprimare dar acum scrie asa :.Nu se poate imprima
1.Verificaţi dacă echipamentul este pornit şi nu există indicaţii referitoare la erori.
2. Deconectaţi cablul USB de la computer şi echipament, apoi conectaţi-l din nou.

Nu este nicio problema cu cablul, nu scrie nicio eroare la imprimanta. Nu inteleg ce are!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Am avut o problema similara acum mult timp. Am schimbat cablul usb si a mers. Nu știu de ce nu accepta celalalt cablu fiind unul bun de la o imprimanta HP.
Nu spun ca acesta e motivul si la tine, dar poți incerca.
De asemenea poti dezinstala impresora si dupa un restart o reinstalezi. Costă ceva timp insa de asemenea poate da bun rezultat.
Din ceea ce ai scris nu pot stii care e motivul.

| 19Mary19 explică (pentru gelu1970):

Multumesc mult pentru raspuns! Am făcut deja acești pași dar nu am rezolvat nimic. Cred ca trebuie sa o duc la un specialist!