| Mihail01Johan a întrebat:

Buna Ziua, am o întrebare, cum as putea sa îmi ajut leptopul meu cu problema cu bateria, la fiecare 5 minute se descarcă bateria foarte repedea și din ce in ce nu mai vrea sa se încarce de tot, care ar fi soluția pentru acest laptop sau cum as putea să îl ajut, apropo leptopul este de o marca japoneza și nici nu știu dacă aș putea să îi găsesc o astfel de baterie pentru el sau daca as putea să îl comand de pe un magazin anume, oricum, daca este cineva dornic care ar vrea sa mă ajute sau care sar pricepe, rog cu sinceritate, aștept raspunsurile dumneavoastră va mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bateria are celula moarta, care trebuie schimbata.
Daca nu gasesti alta, atunci apeleaza la un sevice sau un electronist bun, sa repare bateria de acum (sa-i schimbe celulele defecte).

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îi schimbi bateria. Ce marcă este? Sigur îi găsești baterie.

| Mihail01Johan explică (pentru literallythesamebruh):

Fujitsu

| Bula a răspuns (pentru Mihail01Johan):

Am dat o cautare si am gasit multe baterii Fujitsu:
https://www.google.hu/......ps?/search
Scoate bateria din laptop si cauta una (compatibila cu modelul laptop-ului tau).

| Mihail01Johan explică (pentru Bula):

Mulțumesc pentru Ajutor!