| Curcubeu2359 a întrebat:

Am o livada de pomi fructiferi, meri, peri, pruni si multi alti pomi(apoximativ 1 ha). Deoarece comercializarea lor in plin sezon nu aduce un profit foarte mare, am cautat alternative. De cateva zile mi-am confectionat singur un uscator solar, inca nu am rezultate concrete dar o sa revin. La ce m-am mai gandit, vreau sa videz cantitati de 1 kg, 2kg, 5 kg de fructe proaspete si sa -mi construiesc o camera frig, undeva la 4-5 grade Celsius, ca sa pot vinde fructele la iarna. Prunele fiind destul de perisabile as putea oare prin acest proces sa le mai tin vreo 3-4 luni?

2 răspunsuri:
| MateiSebastian a răspuns:

Dacă fructele nu sunt lovite rezistă sigur.
Dacă te gândești că eu fac plăcintă de mere iarna cu merele depozitate în beci încă din toamnă. Și sunt sigur că în beci nu se conservă la fel de bine ca și în camera frigorifică.
Afacerea este buna, toată lumea vrea fructe iarna.

| Curcubeu2359 explică:

Merele toata lumea le pastreaza in beci, este o mare diferenta intre cele 2 soiuri. Altcibeva?