| DCSHOE a întrebat:

Am o mica/mare problema cu PC-ul. De la un timp cand vreau sa ma joc (cs de exemplu sau fifa) sau tin deschise messengerul si un browser imi sta procesorul la maxim... si se aude un zgomot tare urat sad. Am scanat de 3 ori calculatorul de virusi cu NOD32 si nu a gasit nimic... m-am uitat si in task manager dar nu vad ceva neobisnuit, care sa consume mult. Aveti idee ce sa fac? Va rog frumos. Precizez ca am : Intel Celeron D CPU 3.06 GHz, 1 GB RAM, NVIDIA GeForce 9500 GT si windows professional SP3

5 răspunsuri:
| Andrei123654789 a răspuns:

Pai nu are nimic caluclatorul.Aerisirea este astupata probabil cu praf sau altceva mi se intampla si mie.

| singuraticul21 a răspuns:

S.bogdan26 cautama pe id asta si iti zic si cum sail faci e ff simplu si eu am patit

| DCSHOE explică (pentru singuraticul21):

De ce nu imi poti scrie aici?

| singuraticul21 a răspuns:

E mult de scris sper sa intelegi scoate procesoru clamele afara si coleru si curatal ff bine si in tasck manager are o optiune CPU 1>3>04 acolo traba sa fie aia traba sa o scoti afara si atunci procesoru va lucra mai bine si nu va mai face zgomot daca nu tare intelegi mai scriemi

| Pust1uCuBanana a răspuns:

Alt+Ctrl+Delete---Start task Manager si opreste de acolo din ele daca sunt deshise daca nu dai pe sageata de jos drepta langa ceas si opreste de acolo tot ce nu iti trebuie.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?