| Andrei_Miron_1990 a întrebat:

am o problema cu laptop-ul Asus r510dp-xx118d.
cand inchid laptop-ul bateria nu se mai incarca, il deschid si trebuie sa scot din priza sau sa scot cabulul care intra din priza in acumultator de 2-3 ori ca sa incarce din nou.
este singur problema in rest nu se intrerupe pe durata activitatii laptop-ulului, pot sa misc laptop-ul in orice pozitie ca nu are nici o problema.
eu am dedus ca ar fi vorba de acumulator dar as vrea inca o parere in plus pana ma duc la un service

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Poate fi si de la incarcator. Daca din priza intra un cablu in acumulator, inseamna ca acela e incarcatorul si e defect. Acumulatorul sau bateria e in laptop.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Cred ca e de vina sursa laptopului el nu primeste curent, vezi setarii din bios