| Gabicgc a întrebat:

Bună seara! Am un laptop HP HP ac003nq si am problema cu bateria acestuia. Se inchide singur iar cand il deschid apare procent de 50-60% dar se inchide imediat inapoi.Mentionez ca daca il bag
in priza se incarca un timp si dupa se intrerupe, dupa care se incarca iar dar niciodata nu se incarca full.

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Schimba bateria atunci.

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Ori baterie defecta ori incarcator defect.
Scoate bateria si lasa laptoptul doar pe incarcator, deschide-l si foloseste, fa orice pe el numai tine-l deschis cateva ore bune.

Daca nu se inchide inseamna ca incarcatorul e bun si bateria e de vina.

| Gabicgc explică (pentru Arthiom):

E bateria.

| Arthiom a răspuns (pentru Gabicgc):

Schimba bateria atunci.