| Donici_Paul_1954 a întrebat:

Am o problema cu tastatura mea.Litera a este foarte sensibila, doar daca o ating cu degetul se declanseaza.Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are un cauciuc acolo, si in varful cauciucului, are un bob mic din carbon sau nu stiu din ce e facut, care atinge circuitu cand apesi pe tasta. Cel mai probabil, s-a rupt cauciucu ala.
Am avut si eu un laptop caruia nu-i mergea 7-le sau cand mergea ramanea apasat. Am scapat de el imediat happy
Daca e laptop gasesti tastatura la mana a doua, daca e pc, o tastatura e 10 lei naibi.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

S-a rupt lamela de contact, nu ai ce face... ia-ti alta tastatura.