| Dumita a întrebat:

am o problema: De cand mi-am schimbat sistemul de operare pe windows 10, cand selectez pe limba romana (la tastatura) ş-ul si ţ-ul se vad ca "?" oriunde le-as pune, indiferent ca aleg for programmers sau pe cea normala, tot "?" imi apare cand apas pe ţ sau ş.
Dau funda aceluia care ma ajuta!

2 răspunsuri:
| Bondocalex a răspuns:

Programul in care scrii trebuie sa contina acele litere. Totusi ele nu te ajuta asa de mult + ca daca nu ai tastatura in romana iti da incurca multe taste si nu o sa mai sti unde sa gasesti diferite semne.

| Dumita explică (pentru Bondocalex):

Nu e vorba de asta. Eu am punse pe ALT + A = ă, etc. Nu are cu ce să mă incurce. In fine.