| stelutapitica a întrebat:

am o rugaminte la voi,vreau sa-mi cumpar o placa de retea wifi pentru pc si nu stiu ce fel de placa imi trebuie,este in functie de sistemul care il ai? am windows xp, service pack 2, Procesor AMD Athlon64 3000+ Manila, socket AM2, TRAY, Placa de baza Asus M2V-MX-SE, socket AM2, Placa video Galaxy GeForce 7200GS 256MB DDR, 64bit, PCI-E, ma puteti ajuta va rog frumos.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Semnalul la netul mobil nu e deoarece e pe usb, e asa ca asa e netul mboil in unele regiuni de la rds.
http://bit.ly/1hePtIG este o placa de retea wireless ok. Nu e nici de top, dar nici slabuta. Oricum, o sa se descurce bine.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Doar informativ: placa de retea wifi este pentru a te conecta cu pc-ul la o retea wifi(nu ma lua in nume de rau, dar peste 50% nu inteleg asta).
Placi de retea wireless gasesti aici: http://bit.ly/1mAhpKX (am ales eu criteriile ca sa fie comaptiibla, adica sa fie pe usb, fie pe pcie. De preferat standard N sau ac).

| stelutapitica explică (pentru sltlp):

Da asa este, eu nu am cablu de net si de aceea vreau o placa, si ca adaptor usb nu vreau ca am de la digi net mobil stick si e praf in semnal, eu asa doresc,, Placa de retea wireless TP-LINK TL-WN751ND, PCI,, mersi mult astep parerea.

| stelutapitica explică (pentru sltlp):

Multumesc frumos pentru ajutor, o seara placuta.

| sltlp a răspuns (pentru stelutapitica):

Semnalul la netul mobil nu e deoarece e pe usb, e asa ca asa e netul mboil in unele regiuni de la rds.
http://bit.ly/1hePtIG este o placa de retea wireless ok. Nu e nici de top, dar nici slabuta. Oricum, o sa se descurce bine.