| mariusbena a întrebat:

Am o statie conrad audio caa100. Problema e ca după un anumit timp uneori mai îndelungat alteori câteva secunde se oprește. Am desfăcut tranzitorii, nu mi se par a fi arși și nici alte piese. Când se oprește se aude un ticait. Concluzia mea e ca ticaitul e de la un releu de la alimentare. Problema poate fi releul sau e ceva normal? Sau e din cauza finalilor și trebuie schimbați? (nu as vrea sa arunc banii aiurea pe ei și sa nu funcționeze) Sau e de la altceva? Poate a avut cineva o problema similara sau se pricepe. Mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Stii macar care este partea din fata si cea din spate a amplificatorului?

| mariusbena explică (pentru Digikey):

Dacă știam nu mai întrebam...