| Capusoarca72 a întrebat:

Buna ziua

Am o tableta, marca UTOK-1005Q si in ultima vreme nu-mi mai apare pictograma Facebook de destopul tabletei. Datorita acestui fapt sunt nevoit sa intru pe Facebook prin intermediul unui broser. As vrea sa fie ca inainte.Mentionez ca am dat clic pe resetarile din fabrica si am aceeasi problema. Am intrat in aplicatii si-mi arata ca aplicatia este instalata. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Intrati in play market si cautati acolo aplicatia Facebook!
o aveti instalata dar ea trebuie actualizata din magazinul play.

| Capusoarca72 explică (pentru mudokins78):

Repet, o gasesc instalata cand intru in setari-aplicatii, dar nu-mi arata pictograma pe destopul tabletei si sunt nevoit sa intru pe Facebook prin intermediul unui broser

| mudokins78 a răspuns (pentru Capusoarca72):

Păi asta spune-am şi eu!
Aplicaţia e deja în tabletă, dar ea trebuie îmbunătăţită, în play market, căutaţi (scrieţi acolo în căsuţa aia de căutare.) Facebook, după ce aţi gasit-o, apăsaţi pe update, şi o să va meargă.
Când intraţi în ecranulbsecundar al tabletei, ţineţi apăsat pe iconiţa de Facebook şi din fundalul secundar se transferă în ecranul principal (e ca şi cum aţi copia iconiţa de acolo, pe ecran.
Succes!

| Capusoarca72 explică (pentru mudokins78):

Pe ecranul tabletei nu apare nici o iconita Facebook, o gasesc doar in aplicatii, dar cand intru in Magazin Play si caut Facebook, î-mi arata butonul de dezinstalare.

| Capusoarca72 explică (pentru Capusoarca72):

Cu greu dar am reusit, va multumesc pentru ajutor