| JusTME67777779843 a întrebat:

De ceva vreme ecranul tabletei este negru insa tableta este aprinsa. nu pot face nimic decat sa o inchid si deschid dar tot asa e... va rog ajutati-ma. tableta este Allview speed quad

Răspuns Câştigător
| MediaMaxRO a răspuns:

Problema este fie de natura software (ceva care sa produca distrugerea pixelilor, foarte putin probabil aceasta varianta), fie de natura hardware (ceva in neregula privind legatura cu displayul, de exemplu: acele mici circuite topite).

Insa, in ambele cazuri, trebuie sa trimiti tableta in service (daca mai ai garantie).

Numarul de contact al celor de la AllView pentru a primi si un raspuns oficial de la ei este 0268336663 (este portat in reteaua RCS-RDS).