| Manea_Razvan_1999_rWCu a întrebat:

am pornit un server in xampp si cand sa ii schimb parola acesta mi-a dat eroarea" #1131 Dumneavoastra folositi MariaDB ca un utilizator anonim si utilizatorii anonimi nu au voie sa schimbe setarile utilizatorilor." Cum pot sa devin administator in php? Sau sa rezolv acesta problema deoarece nu pot sa schimb nimic la setari? Multumesc mult anticipat pentru raspunsuri, o zi buna!

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu are rost sa te complici pentru ce vrei tu sa faci, foloseste userul presetat cand faci o baza de date. Scrie 'root' la user si la parola nu scrie nimic.

| Manea_Razvan_1999_rWCu explică (pentru Dismally):

Dar asa cu user si parola cum se face poti te rog sa imi exlici vreau sa invat cum se creeaza un astfel de server complt si cat mai profesional.