| CosminCrS a întrebat:

Am o problema cu internetul (de la AKTA) ziua nu imi merge doar seara tarziu.Azi am sesizat ca mi-a aparut o "iconita" noua in Network Connections (ea apare doar cand nu imi merge netul si dispare cand inchid conexiunea sau imi merge netul) care se numeste Internet Gateaway care pana azi nu a mai aparut niciodata.Eu reusesc sa ma conectez prin chestia aia cu username si password insa netul nu imi merge.Am vorbit cu ei si au zis ca trimit un dispecerat.Credeti ca cineva imi fura netul?

Răspuns Câştigător
| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu e imposibil. Pt a fura net trebuoe conexiune wi-fi si acolo ii cere o parola pe telefon/tableta/laptop etc... parola aia o detii tu in contractul de la net... Si cealata problema e din cauza ca sunt multi, prea multi utilizatori in zona ta si nu poti sa primesti si tu coniexiune pentru ca sunt prea multi cei care navigeaza pe internet si poti seara tarziu pentru ca la ora aceea ei pleaca sau se duc la culacre si sunt mai pitine calculatoare conectate si de asta iti merge seara! Sfatul meu ia-ti un modem de la romtelecom ala nu are treaba cu altii care intra pot sa fii si 1000 conectai la internet ca tu ai tot aceaiasi viteza si PC-ul te va conecta na net. Funda?

| CosminCrS explică (pentru vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Pai pana vinerea asta imi mergea bine.

1 răspuns: