| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema cu sloturile RAM, de cand am cumparat pc-ul avea doar 2 placute de cate 1gb fiecare, am mai cumparat 2 identice ca mghz si putere, dar si ca firma si cand le montez nu imi mai reda nimic pe ecran la pornire, am incercat sa mut placutele vechi pe celalalte sloturi si imi face la fel, sunt arse(defecte) celalalte sloturi pe care nu le-am folosit?
p.s. nu face acel beep ca si cum ar fi arse
multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Nu conteaza cati megaherti si ce putere au daca nu au slot compatibil.
zi-mi modelul placii de baza si modelul memoriilor pe care le-ai luat

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Da, e posibil sa fie controlerul de memorii defect pe o ramura, desi inclin sa cred ca e vorba de incompatibilitate.