| tzy a întrebat:

In legatura cu sloturile de pe placa de baza, am ocupate slotul 1 si slotul 3 cu 2 placute de rami de 2 gb si am mai cumparat o placuta de 2gb dar nu stiu unde sa o montez. rulez un windows pe 64 de biti dar nu stiu in ce slot sa le bag, am incercat in fiecare dar imi apare ecranul albastru sau nu intra in windows. Mersi!

Răspuns Câştigător
| mika22 a răspuns:

Posibil ca placa ta de baza sa suporte maxim 4 gb ram cate 1 pe slot sau ca placuta nou cumparata sa aiba frecventa mai mare decat cea maxim admisa de placa. mai incearca sa intri in bios si sa setezi frecventa ram la o anumita valoare, ex 533 667 800.

| tzy explică (pentru mika22):

Placa suporta doar 4 gb rami! mersi mult!

1 răspuns: