| nimenialtu a întrebat:

Am si eu o problema, eu am un telefon nokia 6234(nu e symbian) si tot primesc apeluri cu numar ascuns.As vrea sa stiu daca stie careva vreun program/metoda pentru a afla cine ma suna ca de raspuns nu vreau sa raspund! Va multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Poti sa dai numarul tau in urmarire, declaratie la politie si cei de la compania de telefonie mobila sunt nevoiti sa-ti ofere desfasuratorul de apeluri efectuate si primite. Asa gasesti numarul respectiv. Cine face glume proaste va plati scump.

Shin
| Shin a răspuns:

Nu. Poti totusi sa faci o reclamatie la politie ca te hartuieste cineva cu apeluri cu necunoscut, ei or sa vorbeasca la operatorul tau de telefonie care o sa ti le blocheze.
Numai bine, Shin.

| agent003 a răspuns:

Daca esti la orange pleaca la orange si le spune ca cineva iti suna si vrei sa afli cine este sau daca la alta retea fa tot asa

| casperboyy a răspuns:

Taxat si nebagat in seama ca daca te pui la mintea prostilor... Operatorii sunt inapti te pun sa mergi la politie si cand ma gandesc ce cozi sunt la politie faza cu taxatul e cea mai sfanta. Sau mai e o varianta pui pe altcineva sa raspunda si spun respectivii ca abia si-au luat telefonul. Depinde de ce creier au si disperatii acum... Multa bafta. Daca ai avea un telefon mai destept un pic am inteles ca sunt unele care pot respinge automat apelurile cu numar necunoscut.

| valsulnorilor a răspuns:

Seteaza telefonul respingere apeluri Id ascuns si nu mai ai probleme.

| claw_4117 a răspuns:

Baga casuta vocala si inchide telefonul laughing
Sau baga headsetul si da sa raspunda automat.

| want2bMajestic a răspuns:

Deviere apel... cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Activează căsuța vocală și sigur se va potoli.
Nu trebuie să schimbi numărul de telefon.
Sună la relații clienți din rețeaua în care ești și urmezi pași pentru activare.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un telefon cu symbian, exista aplicatii de management de apeluri, blacklist, while list, private #, si poti seta cum sa se comporte in functie de cine te suna.(phonepilot.sisx)

| lily1970 a răspuns:

N-ai cum si eu am patit-o la fel, am sunat operatorul de telefonie si a zis ca nu are cum sa ma ajute in acest caz (probabil cu reclamatie la politie ) si asa am renuntat la acel numar de tel. Nu-i cea mai buna solutie dar eu am scapat ca de la sarbatorile de iarna nu am mai fost deranjata poate pana-si face rost de noul nr.

| nimenialtu explică:

Nu cred ca e cazu sa ma duc la politie...sigur e vreun amic care se tine de glume dar ziceam asa crezand ca exista vreun program.