| BogdanAkaForrzen a întrebat:

Buna ziua am si eu problema cu etapa de comprimare a unui video in format DVD/HD. Cand rulez videoul si programul de editare nu imi da nicio eroare, iar dupa comprimare incepe sa imi faca probleme de genul: flashuri, decalaj de sunet, intreruperi. Am o camera profesionala Sony care filmeaza full HD si un calculator puternic. Este pentru prima oara cand imi face asa ceva pana acum a mers excelent. Programul de editare in care l-am facut este Cyberlink Power Director 10. Am incercat si in alt program de editare "Pinacle Studio 15" iar dupa comprimare programul asta a avut doar o decalare de sunt si s-a blocat la o faza. Nu stiu ce sa zic pana acum a mers perfect totul sa fie de la card ( de la camera video ) chiar nu stiu. Daca ma puteti ajuta/sfatui am nevoie urgenta! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Sa inteleg ca tu vrei sa transformi din filmat hd, facute de tine cu camera video, in dvd pentru a le putea arde.
Daca e asa urmeaza urmatorii pasi.
*Descarca AVS Video Converter 8.0, instaleaza-l. Apasa pe icoana DVD si acolo iti alegi sursa, unde vrei sa pui filmatul DVD pe care il va face programul, daca vrei NTSC sau PAL, calitatea DVD-ului.
*DVD Srink 3.2, este un program cu care poti face imagine ISO la un filmat format DVD, pe care o poti arde.
Daca ai nevoie de ajutor, lasa-mi un mesaj.Succes!

| BogdanAkaForrzen explică (pentru MskDesign):

Si-a revenit intr-un final, nu stiu ce a avut. Multumesc de ajutor oricum.

2 răspunsuri:
| BogdanAkaForrzen explică:

Nu stiu ce a fost cu el dar si-a revenit intr-un fel. Multumesc de ajutor oricum.