| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un laptop HP 625: cu ssd corsair gt force 60 gb sata 3, 5 gb ram 1333 MHz, cu ECC, cu procesor amd v140 2.3 GHz. Am instalat windows 7 si tot imi sta procesorul turat in 100% si nu am nicio aplicatie deschisa. Am dat restart si tot la fel. Ce sa fac ca merge foarte prost. Am intrat in TASK MANAGER si am o chestie acolo care consuma 99 procesor si cand ii dau end process zice : ERORR ENDING PROCESS. Ce sa fac. ca merge foarte prost. RAUUUU

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

O chestie care se numeste cum?
Daca e svchost sau winlogon sau lsass si pe coloana de user este SYSTEM sau Network atunci e OK, altfel e virus.
http://www.tutorialepc.ro

| Eduarrdinno a răspuns (pentru jabiilord):

Se numeste,, mscorsvw.exe'' sunt 3 cu numele asta una dupa alta, dar decat la una arata 99 CPU, la cea din mijloc... [La user este SYSTEM], la toate trei

| mariansarivan a răspuns:

Cumva iti apare pe destep si un background albastru si dupa se restarteaza pc

| ionut8383 a răspuns:

Ce aplicatie ai cum se numeste