| cezartare a întrebat:

Am un calculator winfast 6100m2ma(slab, stiu) si am trecut de la windows 7 la xp(mergea foarte greu). Problema e ca nu merge internetul(pe windows 7 mergea). Am net de la rds si este conectat la calculator printr-un router wi fi (edimax ac750). Nu am scos niciun cablu dupa ce am reinstalat windows ul. Am gasit ce trebuie sa fac pe rds.ro(sa pun alea cu datele isp, am facut exact ce e acolo si nu merge). Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si driverele cine vrei sa ti le instaleze?

| GabrielStn a răspuns:

Ai nevoie de driver-ul pentru placa de retea. Asta inseamna ca trebuie sa descarci de pe internet, fie un program care iti detecteaza automat driver-ul si il descarca, fie cauti manual dupa denumirea acestuia si il instalezi.

| HTMLCOCULY a răspuns:

Driverele sunt instalate?