| BostanDaniel1974 a întrebat:

Buna ziua, am un card de memorie de 16gb am un fisier care nu pot sa il elimin nicidecum, am ancercat toate programele posibile, nici un rezultat. Fisierul e ramas in sd card de la un telefon mai vechi dar nu conteaza asta, cum pot sa-l elimin? Fisierul se numeste -update_full_DURA-L22HN_hw_eu

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in setarile telefonului si formateaza card-ul SD.
Dupa formatare, telefonul isi va crea propria structura necesara pentru functionarea lui, iar restul spatiului il vei putea folosi pentru scopuri proprii.

| Yuoia a răspuns (pentru Bula):

Si daca fisierul e protejat la scriere?!

| Bula a răspuns (pentru Yuoia):

Formatarea nu tine cont de protectie la scriere, sterge tot.
Dar daca telefonul nu permite formatarea, atunci se formateaza intai pe un caalculator (formatare completa de tip FAT32ext.), dupa care se formateaza pe telefon.

| Yuoia a răspuns (pentru Bula):

Merci.

| BostanDaniel1974 explică:

Nu se poate face nimic

| felixf a răspuns:

Poti face un format pe card in momentul cand bagi cardul intr-un laptop sau calculator