| StrugariuAntonRazvanAndrei a întrebat:

Buna ziua, am un casetofon audi concert care suporta cd audio care incap vreo 20 melodii și eu as vrea sa fac un cd audio in care să încapă 30 melodii.
Ce software mi-ați putea recomanda sau ce trebuie sa fac ca sa am 30 melodii pe un cd audio?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pe un CD audio incap maximum 60 minute de muzica.
Ca urmare, vei putea inregistra melodii doar in aceasta limita.
30 melodii poti inregistra doar daca sunt foarte scurte, in medie sub 2 minute fiecare, total sub 60 minute.

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

60 e standard.
80 nu orice player stie sa redea (complet).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Eh, deja e trecuta binisor tehnologia aia... deci majoritatea cd-urilor de pe piata, pe unde mai gasesti, sunt de 700, nu 650 MB. Depinde si cu ce writer scrii si ce blancuri folosesti, mai multe...

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

CAPACITATEA CD-urilor este de 700MB, dar player-ul nu e sigur ca-l poate gestiona (integral). Doar o parte din CD Player-e (cele mai recente) stiu.
Am intalnit si player audio care stia sa gestioneze DVD audio, dar s-au facut putine, mai bine au trecut la redare mp3.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Da, corect.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca suporta si DVD-uri! Pe alea incap mai multe melodii. Daca playerul recunoaste si MP3 citeste pe aici: https://www.tpu.ro/......rie-80-de/

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu ce soft te-ar putea ajuta sa bagi mai multe melodii pe un CD, pentru ca acesta are un spatiu de stocare limitat!
daca casetofonul masinii tale este cu magazie de Cd-uri ai putea sa faci mai multe Cd-uri de exemplu, daca nu este tip magazie de Cd, atunci nu ai cum
Insa eu as inlocui sistemul original al masinii si as pune ceva modern care sa stie MP3 de exemplu, cum ar fi o navigatie android pe care poti pune melodii direct de pe stick!

| sierra1 a răspuns:

Ai putea dar calitatea ar fi nașpa de tot și nu ți-ar plăcea și apoi, la cât costă un cd (1 leu?) nu merită să-ți zgârii urechile

| KovacsB a răspuns:

Daca pui melodii scurte iti incap si 100.Sau daca le comprimi.