| ANDReY000 a întrebat:

Am un laptop Toshiba cu windows 8.1 si antivirus avast 2015.Problema este ca cam o data pe zi ma avertizeaza ca am un virus sau malware desi cam de o luna nu am mai descarcat nimic iar daca descarc ceva executabil il scanez intai.Si mai spune ca pentru a finaliza procesul trebuie un "boot-time scan".i-am dat o scanare rapida si nu a gasit nimic. Oricum ce gaseste cica se duce in virus chest.Deci eu ce pot sa fac ca sa il curat ca am auzit ca la boot-time scan poate sterge fisiere importante ale windows-ului.Dau funda pentru cine ma ajuta, va rog mult.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ala e antivirus, care spune vezi ca ai virusi, da stii, eu nu pot sa le fac nimic...
Rasuri de antivirusi...

| Eastwood a răspuns:

Downloadeaza programul Malwarebytes, este foarte bun!

| HuShEr a răspuns:

Incearca sa instalezi doar temporar bit defender si vezi ce rezolva ala. e un antivirus foarte puternic si bun sigur scapi de problema asta

| ANDReY000 explică (pentru HuShEr):

Si ar trebui sa dezactivz temporar avastul ca sa nu mearga in paralel?

| HuShEr a răspuns (pentru ANDReY000):

Trebuie sa il dezinstalezi de tot. daca ai o liceenta nu cred ca va fi o problema sau daca e free si mai bine