| onrehab a întrebat:

am un Sony vaio pro13 de aproape 3 luni si acum 2 zile cand l-am deschis,mi s-a incetosat ecranul. L-am conectat la un monitor extern si se vede perfect, deci nu e de la placa video. Se vad 4 dungi groase albe-transparente. Mi-a spus cineva ca nu a fort sigilat bine ecranul din fabrica si a facut condens. E posibil? I s-a mai intamplat cuiva? Ce pot face in cazul acesta?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cunoaștem.Sony Vaio= calitate proastă la suprapreț că scrie Sony pe el.
Dacă când miști capcacul laptp-ului ca și cum l-ai închide-deschide observi că imaginea tinde să își revină, e de la contacte sau cablaj tăiat din cauza consrucției, calitații proaste a componentelor și așa numitui efect de forfecare.
Dacă nu se întâmplă nimic atunci ecranul este defect.
În ambele cazuri problema se rezolva în service.
Succes

| onrehab explică (pentru DeyCj):

L-am miscat si nu se intamplá nimic. sad

| onrehab explică (pentru DeyCj):

Multumesc oricum!