| Bulboacă10Teo a întrebat:

Am un telefon pe care il am de cativa ani, deci destul de vechi as putea spune. Problema este ca dupa update-urile aplicatiei Facebook, aplicatia nu mai functioneaza ok, gen se opreste in timp ce navighez, nu mai pot pune o fotografie, imi spune,, Facebook has stopped work" etc. Ce ar trebui sa fac?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Opreste toate celalalte aplicatii deschise inainte sa intrii pe Facebook (toate ferestrele deschise apar cand atingi la butonul cu cele doua patratele suprapuse, de obicei in stanga-jos-ul ecranului).

Daca si in continuare ai asemenea probleme, atunci telefonul tau nu mai suporta noile versiuni siva trebui sa-l schimbi cu unul nou, cu memorie de lucru mai mare (cel putin dublul celui actual).

| cfrtobias a răspuns (pentru Bula):

Eu am telefon nou s10e si flashfox aplicatia mi se opreste aiurea nici nu pot porni ce sa ii fac stii oare?

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Dezinstalezi aplicatia si o instalezi din nou.
Daca tot nu merge, iei legatura cu producatorul aplicatiei.

| cfrtobias a răspuns (pentru Bula):

Folosesc html acum da cred ca de aia ca nu accepta flash

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Tu ce versiune Android folosesti?
Este posibil sa nu fie corespunzator noua versiune FB cu flash-ul instalat.

| cfrtobias a răspuns (pentru Bula):

9 daca e Samsung s10e si telefon e nou...

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca este cu sistemul original, ne-root-at, atunci ar trebui sa functioneze fara probleme.
In cazul ca a functionat cand l-ai cumparat, atunci - la nevoie - poti incerca resetare de fabrica si re-configurare. Nu uita sa-ti salvezi inainte fisierele importante si contactele!

| cfrtobias a răspuns (pentru Bula):

Pai e nou nout telefon din prima zi numai o mers aplicatia in fine am instalat dolphin sau pot folosi html in loc de flash

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca telefonul este nou, in garantie, si a avut pre-instalat Facebook (dar nu functioneaza), atunci du-l inapoi in garantie!

| cfrtobias a răspuns (pentru Bula):

Eu nu vorbesc de Facebook! alta aplicatie... lasa

| Bula a răspuns (pentru cfrtobias):

Initial in intrebare a fost vorba de FB.
Pentru toate aplicatiile pre-instalate exista garantie.
Pentru aplicatiile instalate de tine responsabilitatea este a producatorului aplicatiei si/sau a ta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e unul mai vechi, ai face bine sa incerci aplicatia Lite. Facebook Lite, desigur.

| Bulboacă10Teo explică:

Telefonul este un Huawei G 610 si versiunea androidului este 4.2.1. Intr-adevar este cam vechi, il am de ceva ani dar sincer sa fiu mi se pare deplasat sa schimb telefonul pentru niste aplicatii. Alte solutii nu exista?

| salutttt a răspuns:

Ce telefon e si ce Android/ios ruleaza?

| Bulboacă10Teo explică (pentru salutttt):

Huawei G 610. Android: 4.2.1